Яке масло вибрати для стільниці?

Столешница из дерева покрашена цветным маслом с твердым воском trae lyx

Стільниці бувають для використання на кухні (обідні столи, мийки), в ванних кімнатах (під умивальник), комп’ютерні, журнальні, письмові столи. Багато хто робить вибір на користь дерев’яної стільниці і хочуть пофарбувати її масло воском.

З чого виготовляють стільниці?

Стільниці можуть бути з ДСП, фанери, сосни, дуба, МДФ. Будь-які стільниці обов’язково покривають захисним шаром масла, масла з твердим воском, лаку або фарби.

Лак, щоб пофарбувати стільницю.

Давайте поговоримо, який лак краще всього використовувати для стільниці, щоб зовнішній вигляд готового столу або мийки відповідав Вашим вимогам, уявленням і цілям, які Ви поставили для себе до початку робіт над столом (стільницею).

Лак повинен бути термостійкий (наприклад, Металшутцкларлак, витримує + 200 С), а також протистояти стоячій воді, бруду і миючим з асобам (наприклад Авіс ПУ Зігель).

Масло для стільниць або масло з твердим воском?

Давайте обговоримо, які масла використовують для фарбування стільниць.
Найміцніший і надійний варіант це застосувати мінеральне масло, зроблене з нафти, яке і антисептичнєє відразу, щоб дерево не гнило і не розмножувалися на поверхні столу всякі мікроорганізми і бактерії. Це важливо, адже на кухонних столах готують їжу. Таким маслом є, наприклад, Трае Люкс паркетолія. Це масло зміцнить поверхню, глибоко проникне в стільницю і зробить в результаті стільницю міцніше, так як це масло має твердий залишок 100%, який повністю твердіє всередині (в порах дерева).

Колір стільниці з дуба або сосни під маслом.
Всі традиційні масла зазвичай трохи змінюють колір деревини. Якщо Ви задумали кардинально змінити колір дерев’яної стільниці, наприклад, під венге, графіт або дуб вибілений (і не тільки), в такому випадку виграшним варіантом буде використання кольорового масла з твердим воском Трае Люкс.
Якщо Ви маєте завдання зберегти природний колір натурального дерева, прямо ось такий як є, без змін, тоді Ваша олія – це Голден Вейв Натюрель олія. Вона поліуретанове і дуже стійке до зносу. Ви точно будете задоволені результатами.

Колір стільниці можна змінити морилками, наприклад Трае Люкс і зверху покрити маслами або масло воском, про які ми згадували вище в цій статті.

Масло або лак для стільниці?

Багато людей стоять перед вибором, масло або лак.
Додам відразу, що в прозорому вигляді Ви можете зробити стільницю і під маслом і під лаком. Однак, покриття будуть відрізнятися за властивостями. Наприклад, якщо Ви робите стільницю для ванної кімнати або під кухонну мийку і маєте бажання покрити маслом, застосуєте лак Авіс ПУ Зігель мат. Він такий матовий, як масло і візуально стільниця, покрита цим лаком, виглядає, як стільниця, пофарбована маслом або масло воском, при цьому стільниця має залізобетонні захисні властивості від дряпання, води, миючих засобів.

Якщо Ви маєте бажання покрити стільницю масло воском, (маслом з твердим воском), такий варіант цілком допустим, необхідно дотримуватися правил по догляду за таким покриттям, особливо, якщо це стіл на кухні. Поверхню столу з масло воском не можна мити засобом для миття посуду, так як всі такі засоби розкладають жир, в тому числі й віск. Використовуючи засіб для миття посуду при протиранні вощеній поверхні Ви вимиваєте масло віск з деревини і врешті-решт залишиться чисте дерево. Тому для догляду за такими поверхнями необхідно використовувати Трае Люкс «Догляд за масло воском» або мити поверхню просто теплою водою. Трае Люкс «Догляд за масло воском» оновлює вощєну поверхню, заповнює виникли мікроподряпини і потертості і забезпечує гарний зовнішній вигляд стільниці.

Чи можна покривати стільницю лаком після масла по дереву?

З особистого досвіду скажу, що на масло по дереву можна нанести Авіс ПУ Зігель, дуже міцна адгезія вийшла і красиве покриття вийшло. Так як Авіс не змінив колір масла. Так що спеціальний лак по маслу на стільницю, як бачите можна.

Чим покрити стільницю з сосни або дуба?

Ваш вибір повинен бути заснований виходячи з умов, де буде знаходитися стільниця. Якщо це письмовий або комп’ютерний стіл, масло або масло віск або кольорове масло Трае Люкс буде кращим варіантом. Якщо це вологі приміщення, кухня, стільниця для мийки в ванну кімнату, подумайте про застосування Авіс ПУ Зігель, він найбільш стійкий в порівнянні з усіма іншими.

Підіб’ємо підсумки нашого обговорення.

Будь-які матеріали, зазначені в даній статті підходять для фарбування Вашої стільниці.

Вдалого Вам вибору і результату!

нет меток для этого поста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *